Zlatý stafilokok

Naši 14-ti denní vnučce byla zjištěna stafilokoková infekce. Projevuje se skvrnkama na různých částech těla. Jedna skvrnka se vyhojí a jinde se udělá nová. Jak se dá Zlatého stafilokoka zbavit? A o jak zavažnou infekci se jedná? Pomůže místnost vysvítit tzv"Horským slunkem"?

Odpověď odborníka:

Dobrý den. Zlatý stafylokok pro zdravého jedince nepředstavuje žádné velké nebezpečí, ale u oslabených lidí (např. starých, nemocných, v nemocnicích, s poruchami imunity, malých dětí) může vyvolal závažné i někdy život ohrožující komplikace. Stafylokok je běžný ve výtěrech z nosu, krku nebo na kůži u zcela zdravých lidí a není to žádný problém. Předpokládám, že vnučka je ale léčena antibiotiky a ptáte se jen na možnost doplnkové léčby nebo opatření kolem infekce. Bohužel někdy antibiotická léčba není příliš uspěšná, musí se opakovat i více antibiotik, než se najde to správné a opravdu účinné. Stafylokok je prostě dost odolný. Pokud je stafylokok na kůži u vaší vnučky, přenáší se kontaktem i předměty, pokud je v krku, pak kapénkovou infekcí - proto ale dbejte všichni na zvýšenou hygienu v domácnosti - myjte si ruce, velmi často perte s vyvařovacím programem, můžete zkusit i to horské sluníčko. Rozhodně pokud maminka kojí, by měla v kojení pokračovat, protože tak předává miminku důležité protilátky, které pomáhají dětátku bojovat s infekcí a také pomáhají k vyzrávání jeho imunitního systému jako celku. Hezký den a brzské uzdravení holčičce!

 
Líbí se vám odpověď?
+2 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
 
 
Co odhalí alergii na mléko
Články: Co odhalí alergii na mléko
Příznaky tohoto typu...
Prsní implantáty nemají vliv na opakovaný výskyt rakoviny prsu
Lupénka
Články: Lupénka
Lupénka, psoriáza, je...
Muzea, hrady, zámky .... 30.000 památek z celé ČR
Když se klouby ozývají, pátrejte po příčině
Články: Když se klouby ozývají, pátrejte po příčině
Někdy to zažil snad každý...
Přehled inhalačních systémů k léčbě astmatu
Články: Přehled inhalačních systémů k léčbě astmatu
Inhalační podání léčiv...
Infekce močových cest
Články: Infekce močových cest
Prochladnutí organismu může...
Pěšky nebo na kole - Tipy na výlety
Naposledy čtené:
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

 celý článek
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

Atopická, suchá nebo podrážděná pokožka bezesporu vyžaduje důslednou péči. Svědění v těchto případech dokáže být velice nepříjemné. Kůže je navíc zranitelná a náchylnější k...  celý článek

x