Bruslení je zábava, která prospívá žilám
Jaro je tady a místo zimních sportů můžete začít jezdit třeba na kolečkových bruslích. Jsou cenově dostupné a skvěle s nimi spálíte přebytečné kalorie.
Jaro je tady a místo zimních sportů můžete začít jezdit třeba na kolečkových bruslích. Jsou cenově dostupné a skvěle s nimi spálíte přebytečné kalorie. V neposlední řadě prospějete i svým žílám.
Křečové žíly nejsou pro své majitelky, ale ani majitele (ohroženi jsou i muži, i když méně) ničím příjemným. Nejen že nohy s fialovými pavučinkami nevypadají dobře, jde samozřejmě i o zdravotní problém. Ideální je proto takovýmto potížím předcházet. Jedním z účinných bodů prevence je i pohyb. Hýbat bychom se měli pravidelně, nejlépe denně. V jarním počasí proto můžete vyrazit třeba na kolečkové brusle.
Na kolečka!
Bruslení je výborná zábava i druh pohybu. Je ale dobré znát i rizika. Ať už bruslíte na čemkoli, hrozí riziko zranění. Náchylné jsou šlachy a vazy, takže před bruslením si po dobu asi 3–5 minut lehce zacvičte a pak opatrně napínejte svaly na dolních končetinách. Dělejte také časté přestávky a dostatečně pijte, aby nedošlo k dehydrataci. V zimě je dobré nosit více vrstev oblečení, které je voděodolné a odolné proti větru. I ke kolečkovým bruslím si pořiďte kvalitní vybavení – především helmu a chrániče na kolena, zápěstí a lokty. Ujistěte se, že vám boty dobře sednou (nesmějí být příliš volné, aby noha klouzala), a nezavazujte si příliš těsně tkaničky. Přilba by měla na hlavě sedět pohodlně a popruhy by měly být pod bradou a neměly by tlačit.
Silná stehna, spálené tuky
Je to vynikající aerobní činnost, při které si zlepšíte svalovou vytrvalost a sílu, budete pružnější, zlepší se vám koordinace pohybů, udělá to dobře vašemu srdci, žilnímu systému a pročistí se vám i hlava. V porovnání s během nebo cyklistikou posilujete vnitřní svaly stehen a hýždí přirozeně. Chcete-li jezdit rychleji, zapojujete i zádové svaly, čímž stabilizujete trup a posílíte břišní svaly. Stačí 20–30 minut denně a vaše tělo bude fyzicky silnější. A bruslení má až o polovinu nižší dopad na klouby, vazy a šlachy než například běhání. Nicméně vyvarujte se prudkých pohybů a náhlého zastavení, nejezděte příliš rychle a po bruslení se pořádně protáhněte.
(aši)
Zdroj:
http://figureskating.about.com/od/getstartedfigureskating/p/iceskatiingkids.htm
http://www.ehow.com/how_4617410_skate-learn-different-ice-skates.html
http://inlineskating.about.com/od/inlineskating12/a/begin_how.htm
http://inlineskating.about.com/od/healthbenefits/a/health-benefits.htm