Kaloba: rostlinný lék, který vás znovu vrátí do formy!
Znáte nejčastější důvod návštěvy praktického lékaře? Pokud si myslíte, že jsou to infekce horních cest dýchacích, pak jste uhodili hřebík na hlavičku. Ty jsou ale v drtivé většině případů způsobeny virovou nákazou, a léčba antibiotiky tedy nemá žádný smysl. Jestli chcete podpořit svůj organismus v boji s infekcí, sáhněte po zaručeném přírodním léku.
Za objevem stála náhoda
Přírodní lék Kaloba obsahuje účinnou látku EPs 7630. Pod touto zkratkou se přitom neskrývá složitá chemická látka vyrobená v laboratoři, ale přírodní extrakt z jihoafrické rostlinky s latinským názvem Pelargonium sidoides. O léčebných účincích této rostliny věděli již afričtí domorodci. Připravovali z ní tajemný elixír, kterým léčili zdravotní neduhy všeho druhu. Náhoda chtěla tomu, aby přibližně před sto lety do jižní Afriky na doporučení lékařů zavítal Angličan jménem Charles Henry Stevens, jenž trpěl pokročilou formou tuberkulózy. Podle původních předpokladů mělo na jeho nemoc blahodárně zapůsobit místní vlídné podnebí. Angličan se skutečně po čtyřech měsících zázračně uzdravil a vrátil do své domoviny. Za nečekaným úspěchem však stál právě zmíněný tajemný lektvar z nenápadné rostlinky příbuzné „českému“ muškátu. Po smrti Stevense lék bohužel upadl v zapomnění a své renesance se dočkal až v minulém století.
Renesance přírodního léčiva
V roce 1970 se přírodní lék konečně dočkal znovuobjevení i v Evropě. Přírodní extrakt sice nevykazoval účinky v léčbě tuberkulózy, ale zato prokázal velmi slibné výsledky v terapii infekčních onemocnění dýchacích cest. Studie, které se v průběhu let s tímto extraktem prováděly, prokázaly, že lék má velmi dobré protivirové a antibakteriální účinky. Snižuje totiž schopnost virů a bakterií uchytit se a množit na sliznicích dýchacích cest. A co víc, podporuje také obranyschopnost organismu a pomáhá odstranit hlen z dýchacích cest. Výtažek z rostliny Pelargonium sidoides se tedy v současnosti používá k léčbě potíží spojených s onemocněním horních cest dýchacích. Běžná virová onemocnění přitom postihnou dospělého člověka zhruba 3× do roka, u dětí je to bohužel dle statistik až 12× ročně.
Účinné řešení pro děti i dospělé
Kašel, bolest v krku, nachlazení. Přesně tak začíná většina infekcí dýchacích cest. Až 90 % z nich přitom způsobují takzvané respirační viry, mezi něž patří například rinoviry, koronaviry, adenoviry nebo viry parainfluenzy. Proti širokému spektru mikroskopických záškodníků přitom neúčinkují žádná antibiotika. Jejich nadbytečné užívání navíc vede k rozvoji rezistence, která komplikuje budoucí léčbu závažnějších infekčních nákaz. Pokud vám tedy lékař nedoporučí antibiotika, může vám pomoci například Kaloba.
Tento přírodní lék je běžně k dostání v lékárnách a bez receptu. Užívat jej mohou nejenom dospělí, ale také děti od jednoho roku života. Kaloba se užívá od prvních příznaků nemoci a podle současných výzkumů zkracuje dobu pracovní neschopnosti, díky čemuž se rychleji navrátíte do běžného života. Pokud však nedojde k zlepšení příznaků do 3 dnů, nebo dokonce v průběhu léčby dojde ke zhoršení příznaků, vzestupu teploty a k vykašlávání hlenu s příměsí krve či hnisu, urychleně navštivte lékaře. Jedná se totiž o známky probíhající bakteriální infekce, která vyžaduje antibiotickou léčbu.
Od svých známých a příbuzných často slýcháme, že léčená rýma trvá sedm dní, zatímco neléčená týden. Nebo také že na viry nic nezabírá. Opak je však pravdou a nenápadná jihoafrická rostlinka je toho pádným důkazem. Extrakt z rostliny Pelargonium sidoides je totiž představitelem tradičních účinků léčivých bylin, který nachází své uplatnění i v moderní medicíně.
(holi)
Zdroj: www.kaloba.cz
Čtěte pozorně příbalový leták. O vhodnosti a způsobu užití přípravku a případných rizicích se poraďte s lékařem nebo lékárníkem.
Účinná látka: EPs 7630
Lék k vnitřnímu užití.