Inzerce
Přihlásit se Přihlásit se přes Facebook

Zapomenuté heslo

Nemáte účet? Registrujte se

Vytvořit nový účet uLékaře.cz

Připojte se do komunity uLékaře.cz a získejte přístup k historii všech svých dotazů a odpovědí.
Již máte účet? Přihlaste se zde

Máte Facebook? Ušetřete si čas a jednoduše se přihlaste skrz něj.

Přihlásit se přes Facebook
Právní prohlášení

1. Obecná ustanovení

1.1. Užíváním služeb projektu uLékaře.cz zejména prostřednictvím internetových stránek, mobilní aplikace a profilů na sociálních sítí provozovaných společnosti uLékaře.cz, uzavíráte Dohodu o užívání služeb projektu (dále jen „dohoda“) se společností uLékaře.cz, s.r.o., IČO 05341051 se sídlem Praha 2, Šafaříkova 201/17, PSČ 120 00, zapsána v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 262183. 
1.2. Za jakoukoliv škodu vzniklou užíváním výše uvedených služeb projektu uLékaře.cz vám či třetí osobě v důsledku porušení takovéto dohody, nenese uLékaře.cz, s.r.o. odpovědnost a vy jste povinni nahradit nárokující straně škodu v plném rozsahu a výši. Společnost uLékaře.cz, s.r.o. nenese žádnou odpovědnost za špatné použití či interpretaci zde prezentovaných informací.

2. Obsah a charakter stránek

2.1. Obsahem stránek jsou informace určené pro širokou veřejnost, není-li uvedeno jinak. Obsahem stránek jsou zejména odborné články, informace o odborných akcích a odkazy na jiné odborné stránky či organizace. 
2.2. Stránka je databází podle § 88 zákona 121/2000 Sb. o právu autorském. Veškeré nakládání s autorskými právy se řídí tímto zákonem. Autorská práva k informacím a článkům náležejí jejich autorům či vykonavatelům takovýchto autorských práv a zřizovateli databáze podle zákona.
2.3. Reklamní informace v jakýchkoliv zákonných formách jsou viditelně odlišeny od nereklamního obsahu stránek a jsou plně v souladu se zákonem 138/2002 Sb. o regulaci reklamy v platném znění.
2.4. Internetové stránky obsahují i odkazy na odborné internetové stránky jiných zřizovatelů. Společnost uLékaře.cz, s.r.o. v žádném rozsahu neručí za obsah takovýchto odkazovaných stránek.
2.5. Veškerý obsah stránek, stejně jako design a informační systém, je zaštítěn společností uLékaře.cz, s.r.o., která jako jediná ručí za správnost a relevanci poskytovaných informací. 

3. Lékařská poradna

3.1. Součástí projektu uLékaře.cz je i Poradna lékaře. Poradna v žádném případě nenahrazuje lékařskou péči, spíše slouží jako alternativní a nezávazný zdroj informací. Uživatelům se důrazně doporučuje vyhledat vedle použití Poradny i odbornou péči, která je schopna díky bezprostřednímu kontaktu s pacientem mnohem účinněji diagnostikovat a pomoci. Provozovatel těchto internetových stránek upozorňuje, že nenese žádnou odpovědnost ze škody na zdraví uživatele či třetích osob vyplývajících z použití Poradny.
3.2. Dotazy posílané do Poradny slouží také jako informační zdroj pro uživatele se stejnými obtížemi. Z tohoto důvodu si Provozovatel vyhrazuje právo zveřejňovat veškeré dotazy adresované lékařům prostřednictvím Poradny. Provozovatel proto žádá uživatele, aby v dotazech poskytovali jen takové informace, které mohou být veřejné, vyvarovali se zejména informací, které by mohly konkretizovat osobu tazatele. Prosbám o nezveřejnění dotazu nemůže tedy provozovatel internetových stránek vyhovět.
3.3. Dotazy jsou zobrazovány anonymně (v poradně se zobrazuje pouze křestní jméno uživatele) a dodržují zásady ochrany osobních údajů.
3.4. Uživatelé poradny mají garantováno, že odpověď na dotaz dostanou do uvedené doby daného tarifu, která se vztahuje k pracovní době lékařů, tj. v pracovní dny od 07:00 do 20:00 hodin. Pokud provozovatel nedodrží tuto lhůtu, případně dojde k technickému problému či dotaz nebude vyřízen vůbec, poskytne provozovatel uživateli možnost jeden či více dotazů položit zdarma.
3.5. Uživatel může komunikovat s lékařem pouze prostřednictvím internetové poradny www.ulekare.cz. Jakýkoliv jiný způsob komunikace s našimi lékaři z poradny je zakázán.

4. Objednání k lékaři

4.1. Součástí projektu uLékaře.cz je možnost objednat se do zdravotnického zařízení, se kterým má Provozovatel uzavřenou smlouvu o spolupráci. Zdravotnická zařízení po převzetí informací o uživatelovi komunikují přímo s uživatelem, první kontakt uživatele se zdravotnickým zařízením ale vždy zařizuje Provozovatel.

5. Důležitá upozornění

5.1. Upozorňujeme, že tyto internetové stránky působí pouze jako informační zdroj. V žádném případě nenahrazují lékařskou či jinou odbornou péči!
5.2. Poradna kvůli velmi omezeným diagnostickým možnostem v žádném případě nenahrazuje standardní lékařskou péči, působí pouze jako zdroj informací a osvěta pro dotazující.

6. Další ujednání

6.1. V případech, kdy jste ve vztahu ke společnosti uLékaře.cz, s.r.o. spotřebitelem a vznikne spotřebitelský spor, který se nepodaří vyřešit vzájemnou dohodou, můžete, jste-li v postavení spotřebitele, podat návrh na mimosoudní řešení spotřebitelského sporu České obchodní inspekci (Ústřední inspektorát – oddělení ADR, sídlem Štěpánská 15, 120 00 Praha 2, e-mail: adr@coi.cz, web: adr.coi.cz). V těchto případech také můžete (jste-li v postavení spotřebitele) využít platformu pro řešení spotřebitelských sporů online, která je zřízena Evropskou komisí a je dostupná na internetové adrese: http://ec.europa.eu/consumers/odr/.
6.2. Užíváním stránek www.ulekare.cz a udělením souhlasu se zpracováním osobních údajů uLékaře.cz udělujete uLékaře.cz, s.r.o. v souladu s ustanoveními zák. č. 480/2004 Sb., o některých službách informační společnosti, ve znění pozdějších předpisů, souhlas se zasíláním informačních e-mailů a/nebo e-mailového zpravodaje uLékaře.cz a/nebo e-mailů o novinkách týkajících se jiných služeb poskytovaných uLékaře.cz, s.r.o. a/nebo o produktech třetích osob. Svůj souhlas se zasíláním e-mailového zpravodaje můžete kdykoliv odvolat přímo prostřednictvím obdrženého e-mailu nebo po přihlášení ve Vašem uživatelském profilu. 

7. Závěrečná ustanovení

7.1. Společnost uLékaře.cz, s.r.o. si vyhrazuje právo na změnu obsahu a přístupu ke stránkám. K plánovaným zásadním změnám obsahu stránek a ke změnám jejich užívání bude vždy připojeno datum změny.

Poslední aktualizace: 06. 03. 2018
 

Zpracování osobních údajů

Souhlasím, aby společnost uLékaře.cz, s.r.o., se sídlem Šafaříkova 201/17, 120 00 Praha 5, IČO 05341051 (dále jen „Společnost“), zpracovávala mé osobní údaje pro účely mé registrace a využití služeb v rámci projektu uLékaře.cz, který je tvořen zejména specializovanými internetovými stránkami, mobilními aplikacemi a profily na sociálních sítích (dále jen “projekt uLékaře.cz”). Projekt uLékaře.cz je provozovaný Společností v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů (dále jen „zákon o ochraně osobních údajů“) ve znění pozdějších předpisů a v souladu s nařízením č. 2016/679 Evropského parlamentu a Rady EU o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů (dále jen „obecné nařízení o ochraně osobních údajů“). Souhlas se zpracováním dávám maximálně na období 10 let od mé poslední aktivity nebo do odvolání tohoto mého souhlasu.  

Současně souhlasím, aby Společnost zpracovávala mé osobní údaje zvláštní kategorie, konkrétně pak o mém zdravotním stavu, a to za účelem:

 • vypracování odpovědi odborníka v rámci projektu uLékaře.cz, a/nebo
 • předání vhodnému zdravotnickému zařízením za účelem dalších konzultací či spolupráce ve věci mého zdravotnického stavu.

Výslovně tedy souhlasím, aby Společnost mnou poskytnuté osobní údaje, a to jak jmenné a adresné, tak osobní údaje zvláštní kategorie týkající se mého zdravotního stavu, zpracovávala a dále poskytla spolupracujícím zdravotnickým zařízením, se kterými má Společnost uzavřená zvláštní ujednání o zárukách při zpracování osobních údajů a zvláštní kategorie osobních údajů. Aktuální seznam spolupracujících zdravotnických zařízení shledávám v rámci uvedeného hyperlinku.

Dále souhlasím, aby Společnost mnou poskytnuté osobní údaje, a to jak jmenné a adresné, tak osobní údaje zvláštní kategorie týkající se mého zdravotního stavu, zpracovávala a dále poskytla spolupracujícím odborníkům, kteří se budou zabývat mými dotazy v rámci poradny projektu uLékaře.cz na základě mého výslovného požadavku.

Potvrzuji, že jsem obeznámen se svými právy související se zpracováním dle výše zmíněných právních předpisů, a to jak ve vztahu k osobním údajům, tak i ke zvláštní kategorii osobních údajů, zejména pak:

 • s právem na přístup ke svým osobním údajům, jejich opravu nebo jejich výmaz, popřípadě s omezením zpracování; 
 • s právem vznést námitku proti zpracování;
 • s právem na přenositelnost údajů ve strukturovaném, běžně používaném a strojově čitelném formátu;
 • s právem kdykoliv souhlas se zpracováním odvolat;
 • a s právem podat stížnost u dozorového úřadu, kterým je Úřad pro ochranu osobních údajů. 

Současně potvrzuji, že jsem obeznámen se způsobem nakládání s mými osobními údaji a jejich zpracováním vč. zvláštní kategorie osobních údajů, zejména že:

 • mé osobní údaje jsou zpracovány pouze v rozsahu, ve kterém byly mnou poskytnuty a pouze pro shora uvedené účely;
 • Společnost provádí s mými údaji následující úkony: ukládá je do databáze uživatelů, upravuje je v případě, že je doplním nebo se dožádám úpravy, vyhledává je v rámci své databáze, třídí je dle jednotlivých kritérií pro dotazy poradny a likviduje je po uplynutí shora uvedené lhůty pro zpracování nebo po odvolání mého souhlasu.
 • mé údaje Společnost poskytuje zpracovatelům z řad zdravotnických zařízení nebo odborníkům zpracovávajícím mé výslovně položené dotazy. 

Současně beru na vědomí, že se v případě jakýchkoliv dotazů ohledně zpracování mých osobních údajů nebo v případě uplatnění výše uvedených práv mohu obrátit na pověřence pro ochranu osobních údajů Společnosti, kontakt http://www.stankovapartneri.cz/dpo/, nebo po další komunikaci ohledně mých osobních údajů, příp. odvolání souhlasu s jejich zpracováním mohu také využít adresu osobniudaje@ulekare.cz.

Potvrzuji, že tímto dávám Společnosti výslovný souhlas a zákonný důvod pro zpracování mých osobních údajů vč. zvláštní kategorie údajů v souladu se zněním zákona o ochraně osobních údajů a obecným nařízením o ochraně osobních údajů.


Pravní prohlášení

Zasílání informačních emailů

Uděluji společnosti uLékaře.cz, s.r.o., v souladu s ustanoveními zák. č. 480/2004 Sb., o některých službách informační společnosti, ve znění pozdějších předpisů, souhlas se zasíláním e-mailového zpravodaje uLékaře.cz s novinkami týkajících se služeb poskytovaných uLékaře.cz, s.r.o. anebo o produktech třetích osob. Svůj souhlas se zasíláním e-mailového zpravodaje můžu kdykoliv odvolat přímo prostřednictvím obdrženého e-mailu, po přihlášení v mém uživatelském profilu nebo zasláním požadavku na osobniudaje@ulekare.cz.
 

Souhlas se zpracováním osobních údajů vč. údajů zvláštní kategorie

Zapomenuté heslo

Zadejte e-mailovou adresu se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Chcete se přihlásit? Přihlaste se zde
Nemáte účet? Registrujte se

Kašel i nachlazení stopnou homeopatika

Homeopatie MUDr. Jaroslav Čupera 1.11.2017
Spolu s podzimem opět nadchází sezóna nejrůznějších nachlazení, kašle, zvýšených teplot a viróz.
redakce uLékaře

Spolu s podzimem opět nadchází sezóna nejrůznějších nachlazení, kašle, zvýšených teplot a viróz. Homeopatická léčba umí nemoci nejen léčit, ale také jim předcházet.

S léčbou začněte včas

Před vlastním vypuknutím nějaké nemoci se člověk různě dlouhou dobu takzvaně „necítí“ nebo tento stav popisuje slovy „že na něj něco leze“. Příznaky nastupující choroby jsou v tomto období nespecifické či jen lehké a nevěnujeme jim často náležitou pozornost. Jenže homeopatika nasazená již v této fázi můžou nemoc buď úplně zarazit, nebo zařídit, aby probíhala podstatně mírněji. Použít lze některý z následujících léků: 

 • Aconitum napellus 9CH – přípravek užitečný po náhlém silném prochladnutí, jako je třeba pád do studené vody či profouknutí ledovým větrem. Potíže může způsobit i nedostatečné oblečení v chladném dni. Když je tento lék nasazen včas, dokáže zabránit dalším nepříjemnostem.
 • Rhus toxicodendron 9CH  preparát se hodí především po prochlazení či promoknutí zahřátého a zpoceného těla, třeba venku při sportu.
 • Nux vomica 9CH – pomáhá v okamžiku, kdy se nastupující nemoc projeví pocitem, že se nijak nelze zahřát. Stav doprovází mrazení v zádech a případně kýchání, byť ještě bez rýmy. Za rozvojem choroby může být vystavení se studenému průvanu.
 • Ferrum phosphoricum 9CH – přípravek se osvědčil při pocitu vnitřní horkosti, což bývá předzvěstí nastupující virózy. Nemocný může mít i zarudlé tváře, ovšem teplota (zatím) zůstává normální.

Výše uvedené léky je vhodné zpočátku užívat v hodinových intervalech, které se později prodlužují. V naprosté většině případů se žádná nemoc neprojeví nebo jen ve velmi mírné podobě.

Co pomůže od kašle a nachlazení

Vývoj nemocí horních cest dýchacích bývá často typický. Objeví se rýma, která se přesune na průdušky a vznikne zánět průdušnice a průdušek s kašlem. Vše může být doprovázeno různě zvýšenou teplotou. V takovém případě lze nasadit celou řadu homeopatických léků. Které patří k nejčastějším? 

1. Homeopatika na suchý kašel

 • Aconitum napellus – je lékem na kašel, který se objeví po silném prochladnutí či profouknutí studeným větrem. Kašel a horečka typicky nastoupí kolem půlnoci. Kašel je většinou drsný, doprovázený pocitem dušnosti, a teplota vystupuje třeba až ke 40 st. C. Nemocný se přitom vůbec nepotí. Pokud se tento lék podá včas, může předejít přechodu onemocnění do závažnějšího postižení.
 • Belladonna – zabírá na kašel vyvolaný suchostí sliznic v časné fázi zánětu s překrvením. Většinou to bývá na počátku nějakého infekčního onemocnění. Často dobře navazuje na lék Aconitum, když se nemocný s vysokou teplotou začne potit. Kašel je opět suchý, štěkavý, sliznice v krku je zarudlá, stejně jako kůže, ze které přímo sálá teplo.
 • Bryonia alba – přípravek se hodí pro nachlazení s rýmou, které „přechází do hrudníku“ a vyvíjí se v postižení průdušek s kašlem. Pomáhá hlavně tehdy, když se stav nemocného horší každým pohybem, a dokonce i pokusem o hlubší nádech. Úlevu přináší ležení a sevření hrudníku rukama. Kašel může doprovázet opět vysoká horečka a veliká žízeň. Pacientovi se uleví po vypocení.
 • Phosphorus  lék pro osoby, jejichž nachlazení se snadno přesune na průdušky. Kašel je u nich vyvolán pocitem dráždění v dýchacích cestách. Zhoršuje ho mluvení, smích, pohyb či změna teploty v místnostech, tedy i přechod z tepla do chladu či naopak. Kašel doprovází pocit sevření na hrudi. Zlepšuje se v teplé posteli. Nemocný často vyžaduje ledové nápoje.
 • Ferrum phosphoricum 9CH – hodí se na suchý kašel, který doprovází teploty do 38 st. C. Další příznaky mohou být bolesti uší, případně krvácení z nosu. 

2. Homeopatika na vlhký kašel

 • Drosera – jde o přípravek na kašel s prudkými záchvaty, kdy pacient nemůže popadnout dech. Občas dochází až k nevolnosti se zvracením. Kašel se objevuje typicky po ulehnutí do postele, vyvolá jej ale i mluvení, jídlo nebo studené nápoje. Lék se hodí pro osoby velmi zimomřivé, které se v noci hodně potí.
 • Hepar sulfur – zabírá na kašel po prochladnutí u zimomřivých dětí, které snadno nastydnou a jejich veškeré sekrece na sliznicích mají hnisavý charakter. Často trpí na rýmy, sinusitidy či laryngitidy. Zlepšení přináší nejlépe vlhké teplo, jakékoliv ochlazení (stačí například malé odkrytí pacienta v posteli) vyvolává kašel a zimnici.
 • Kalium bichromicum – je lékem spíše na pozdější stadia kašle, kdy jsou celkově postiženy sliznice dýchacích cest, počínaje rýmou, chrapotem až po zánět průdušek. Všude najdeme žlutý sekret, který se provazcovitě táhne a v nose může zasychat do krust.
 • Pulsatilla – preparát pomáhá při proměnlivém kašli. Nemocný přes den vykašlává množství žlutého hlenu, kdežto v noci je kašel suchý a dráždivý. Potíže se zhoršují v teple, v teplé místnosti, po ulehnutí a v noci. Úlevu přináší čerstvý vzduch.

V některých případech je možno použít jen jeden homeopatický lék, ale pokud příznaky na potíže nemocného úplně „nesedí“, je možné aplikovat 2 či 3 přípravky v kombinaci. U léků vlhkého kašle je nejlepším postupem začít podávat preparát 2–3 dny v ředění 9CH a potom přejít na ředění 15CH. U suchého a dráždivého kašle můžeme ředění 15CH podávat hned od začátku léčby. Případně je léky na kašel a léky na horečku možné kombinovat, podle individuálních potíží pacienta.

Nepodceňujte doléčení

Zánět sliznic dýchacích cest může po prodělaném akutním onemocnění přetrvávat různě dlouhou dobu i po odeznění fáze vysokých teplot a akutních příznaků. K projevům přetrvávajícího zánětu patří lehce zvýšená teplota, občasné pocity horkosti či nastupující horečky a stálá lehká rýma či kašel s produkcí většinou žlutavého sekretu. V těchto případech je vhodné zánět doléčit pomocí kombinace léků Sulfur iodatum 9CH a Pulsatilla 15CH, obojí 2× denně 5 granulí. K těmto preparátům je možné přidat i Oscillococcinum 1× denně 1 tubu po dobu 14 dnů.

Imunita potřebuje podporu

Nejlepší prevencí zimních nemocí je samozřejmě posilování imunitního systému. Z homeopatických preparátů lze použít:

 • Echinacea angustifolia 5CH – má výrazný imunostimulační účinek při všech bakteriálních onemocněních, podává se 3× denně 5 granulí.
 • Oscillococcinum – je to lék vyrobený z kachny pižmovky, která představuje přírodní rezervoár chřipkových virů. Preparát silně stimuluje všeobecnou protivirovou imunitu. V rámci běžné prevence infekčních onemocnění je vhodné užívat 1× týdně 1 tubu.
 • Influenzinum 9CH – jde o preparát připravený z aktuální protichřipkové vakcíny. Představuje homeopatickou cestu k podpoře imunitního systému přímo proti virům chřipky. Doporučené dávkování je 1× týdně 10 granulí.

Aby tělo mělo sílu bojovat   

Pro správnou funkci imunitního systému je nezbytné dodržovat také zásady zdravého životního stylu. Tedy jíst vhodnou stravu, myslet na pravidelný pitný režim a mít přiměřenou pohybovou aktivitu. K tomu je možné přidat i doplnění potřebných vitaminů, stopových prvků a dalších doplňků.

 • Vitamin C prokazatelně zkracuje délku nachlazení, je to významný prvek protivirové imunity a silný antioxidant. Doporučuje se u dospělých užívat až 3× denně 1000 mg.
 • Vitamin A udržuje funkční střevní bariéru.
 • Vitamin E zlepšuje funkci obranyschopnosti těla likvidací volných radikálů – jde též o silný antioxidant.
 • Zinek je snad nejdůležitější stopový prvek pro dobrou funkci imunitního systému a pro hojení tkání. V akutním stavu se užívá 15–25 mg každé dvě hodiny.
 • Probiotika jsou důležitá – téměř 80 % buněk lidské imunity se nachází ve stěně střeva. Proto je přínosné v rámci podpory obranyschopnosti podávat i probiotika. Nejlépe samozřejmě v přírodní formě. Výborné jsou jogurty, kefír anebo kysané zelí.
 • Extrakt z černého bezu má velký protivirový a protibakteriální účinek. Ve studiích bylo prokázáno, že významně zkracuje dobu trvání chřipky.
 • Česnek patří ke známým přírodním antibiotikům. Má přímý ničivý účinek na viry a bakterie. Do těla navíc přináší dostatek síry, která je základní stavební součástí antioxidačních enzymů.
 • Tymiánový extrakt je dalším tradičním prostředkem, který optimalizuje činnost imunitního systému.
 • Horká voda s citronem, medem a skořicí kromě hydratace zklidňuje podrážděné sliznice hrdla a dýchacích cest a podporuje pocení čili eliminaci toxinů.
 • Nekouřit je zásadní. Cigaretový kouř ochromuje řasinkový epitel průdušek a zhoršuje tak možnosti samovolné očisty sliznice.

Samozřejmostí, jako u všech akutních nemocí horních cest dýchacích, je dále dostatečná hydratace, která je nezbytná pro snadnější vykašlávání hlenů. Dalším způsobem, jak přispět k lepšímu vykašlávání hlenů, je zvlhčování vzduchu v místnosti či inhalace teplé páry. Do inhalací je dobré přidat pár kapek eukalyptové esence, která zklidní překrvení průdušek a tak ulevuje bolestem při dýchání.

Ohledně stravování platí známá pravidla pro akutní onemocnění s vynecháním mléka a mléčných výrobků, potravin obsahujících nasycené tuky a eliminací rafinovaného cukru.

Autor článku: MUDr. Jaroslav Čupera Lékař se věnuje intenzivní medícíně a homeopatii.
Je členem Rady Homeopatické lékařské asociace, o.s.
Aktuálně působí v AGNI centru v Rosicích u Brna
Líbil se vám článek? +8 ANO NE
Inzerce

Poradna uLékaře.cz

Poraďte se s lékařem

Rychlá odpověď
již do 6 hodin

Zkušení lékaři odpovídají
na vaše dotazy

Cena již
od 99 Kč

Zjistit, jak funguje poradna

Související články

Letní nachlazení a homeopatika

Být nemocný v létě zrovna nepatří do „činností“, které bychom si v prázdninovém...

Zvládněte chřipku a nachlazení šetrně – s pomocí homeopatik

Pozvolna se blíží chladné měsíce roku a s nimi přichází i období chřipek a nachlazení....

Na bolesti bříška pomohou homeopatika

Bolesti bříška mohou potrápit děti i jejich rodiče již od nejútlejšího věku....

Zlepšete kondici své imunity! Pomohou i homeopatika

Zimní období s sebou každoročně přináší zvýšený výskyt nemocí a infekcí dýchacích...

Homeopatika, bez kterých se na dovolené neobejdete

Že vás titulek trochu vyděsil? Možná že vaše letní prázdniny budou bez chybičky...

Nachlazení na cestách

Přestože si nachlazení většinou spojujeme s chladnými zimními dny, můžeme podlehnout...

Alergie může mít podobné příznaky jako nachlazení

Přichází jaro a s ním začínají kvést stromy a vonět květiny kolem nás. Řada...

Dovolená v klidu aneb homeopatika na loď i do hotelu

Je tu se léto, čas vytouženého odpočinku. Aby byla dovolená opravdu odpočinkem,...

Jaro bez alergie – s homeopatiky to dokážete!

Alergie se může projevovat různě. Ulevit od nepříjemných příznaků umí mnoho...

Zimní chmury zkuste zahnat homeopatiky

Únava, skleslost či nevysvětlitelný úbytek energie. Také vás tíží pocit, že...

Doporučujeme

Čtěte více

Kardiak v sauně? Rizika existují!

Saunování zná lidstvo po staletí. Prospívá totiž celému tělu – uvolňuje dýchání,...

Kardiální systém

Radostí mu poskočilo srdce. Spadl mu kámen ze srdce. Při tom pomyšlení tuhne...

Kardiorehabilitace dá srdce opět do pořádku

Pacienti s kardiovaskulárním onemocněním, popřípadě pacienti po kardiochirurgických...

Kardiorehabilitace pomůže při uzdravování srdce

Většina pacientů trpících srdečními chorobami může svým aktivním přístupem přispět...

Kardiostimulátor oslaví půl století existence

První kardiostimulátor byl v Čechách zaveden v roce 1962 a během následujících...

Kardiotokografie

Kardiotokografie, CTG, slangově „pásy“ je vyšetření zaznamenávající srdeční...

Karel Čapek a jeho boj s Bechtěrevovou nemocí – I. část

Bechtěrevova nemoc znatelně ovlivnila nejen život, ale i celé dílo Karla Čapka....

Karel Čapek a jeho boj s Bechtěrevovou nemocí – II. část

Po třicátém roce života se Čapkův stav opět zhoršil, bojoval i s jakousi vnitřní...

Karetní hazard by měl být pro nemocné srdce tabu

Kanasta, žolíky, prší – známé názvy oblíbených karetních her. Pro někoho nuda,...

Kariéra? Ani s artritidou se jí nemusíte vzdát

Práce je často pro lidi s revmatoidní artritidou místem, kde alespoň na čas...

Kašel je zcela přirozený reflex těla

Kašel je přirozený reflex těla, který má obranný charakter a tělu pomáhá. Jde...

Kašel kvůli pálení žáhy? Ano, je to možné!

Refluxní choroba jícnu se nejčastěji projevuje jako pálení žáhy a návratem potravy...

Kašel: komplikace alergických onemocnění, nebo ochranný reflex?

Kašel je jedním z nejčastějších příznaků, se kterým pacienti přicházejí k lékaři.

Kašel: příznak kouření, nebo bronchitidy?

Pokud jste silný kuřák, pravděpodobně vás občas trápí kašel. Ne vždy je však...

Kašlete? Možná je to alergie na domácího mazlíčka

Kterékoli domácí zvířátko může vyvolat alergickou reakci. Ta může mít mírný...

Katarakta

Katarakta, neboli šedý zákal, je onemocnění oční čočky způsobující ztrátu její...

Káva a cigareta – nerozlučná dvojice?

Také si nedokážete představit posezení s kamarádkou bez kávičky a cigaretky?...

Kawasakiho choroba

Kawasakiho nemoc je horečnatá choroba nejasného původu, která postihuje cévy...

Každá pokožka je jiná. O jaký typ pečujete vy?

Zima je pro kůži jednoznačně zátěžovým obdobím. Přechody z vytopených interiérů...

Každé zarudnutí kůže nemusí být alergickou reakcí

Lidský organizmus se každodenně musí bránit mnoha nepříznivým vlivům. Slouží...