Co naplat, celou poličku se svými oblíbenými hygienickými, kosmetickými i léčivými přípravky prostě vzít nemůžete, proto je třeba zvolit přístup „chytrá horákyně“ a zvážit různé situace, které vás na dovolené mohou potkat tak, abyste na nic nezapomněla a zároveň netahala mraky zbytečností. Čím se řídit při výběru vhodné péče?
1. Místem pobytu
Samozřejmě záleží na tom, zda cestujete do města, kde je v případě, že se objeví nepříjemné pocity v intimní oblasti, k sehnání lékárna, nebo zda lékárna na vaší dovolené je jen fatou morgánou. Není třeba připomínat, jak váš zážitek z dovolené ovlivní, když se svědění a pálení ohlásí na báječném výletě jachtou. Proto je vždy lepší se vybavit předem, a pokud není zbytí, neimprovizovat na místě.
2. Zvoleným cestovním prostředkem
Asi není třeba připomínat, že letecká doprava má mnohem přísnější pravidla pro přepravu zavazadel než ta automobilová nebo autobusová, kde jde jen de facto o to, zda se vám vše vtěsná do zavazadlového prostoru či vybraného kufru. Do letadla musíte hlídat každý gram váhy.
Pokud tedy máte v plánu přibalit si některé prostředky intimní péče i do příručního zavazadla, kupte si je v cestovním balení maximálně o objemu 100 ml a v originálních obalech s vyznačeným objemem je zabalte do speciálního průhledného uzavíratelného igelitového sáčku (o maximálním objemu 1 litr), který předložíte při kontrole zavazadel. Na palubu si můžete vzít léčiva i o větším objemu, pokud máte potvrzení lékaře, že se bez nich během cesty neobejdete. Ostatní je třeba sbalit do odbaveného zavazadla.
3. Velikostí zavazadla a vybranými produkty
Velikost zavazadla určují přepravní podmínky i délka vašeho pobytu, vždy ale myslete na to, že při týdenním i čtyřtýdenním pobytu vás mohou některé obtíže postihnout častěji než jiné. Proto by se základní výbava lišit neměla, uzpůsobit lze například jen pořízením více kusů vložek nebo tamponů. Jejich počet ovlivní také výběr přípravků k léčbě a prevenci vaginálních zánětů, například po aplikaci vaginální tablety budete potřebovat vložku na noc a náhradní spodní prádlo, případně ručník, který si můžete pod sebe vložit, abyste nezašpinila lůžkoviny.
4. Podmínkami skladování a přípravy péče
Při cestování je také třeba myslet na to, v jakých podmínkách budete přípravky uchovávat. Intimní gel přežije i velké teplotní rozdíly, které ho čekají při cestě letadlem, ale protikvasinkový krém může vytéct do kufru a vaginální globule tvořené z převážné části glycerolem se v horku rozpustí raz dva. Stejně tak nemusíte mít v destinaci své dovolené podmínky pro převařování vody k přípravě vaginálních výplachů, a lépe je tedy sáhnout po předplněném roztoku, který můžete užít ihned a nechat ho pro strýčka Příhodu v zavazadle odpočívat po celou dobu dovolené.
5. Univerzálností použití
Když vás přepadnou obtíže s gynekologickými záněty na cestách a nemůžete se druhý den stavit za svou lékařkou, aby určila jejich příčinu, potřebujete sbalit co nejvíc univerzální léčbu, která vám uleví od příznaků jak kvasinkových, tak bakteriálních infekcí. Takový přípravek můžete použít nejen jako léčbu, ale i jako prevenci proti těmto obtížím, například po pohlavním styku.
Na co tedy nezapomenout?
- Na gel pro intimní hygienu, který pro kratší dovolenou postačí i v cestovním balení.
- Pokud cestujete někam, kde víte, že to bude s hygienou na štíru, raději přikupte i vlhčené intimní ubrousky.
- Samozřejmostí je dostatečné množství menstruačních a intimních vložek, případně tampónů, vždy jich mějte lehkou rezervu.
- Určitě nenechávejte doma přípravek proti vaginálním zánětům, na cestování je ideální volbou například předplněný roztok, který vám v případě nečekaných obtíží může doslova zachránit dovolenou.
(pok)
Zdroje:
https://www.zenskezanety.cz/
https://www.prg.aero/co-si-nemuzete-vzit-na-palubu