Inzerce
Přihlásit se Přihlásit se přes Facebook

Zapomenuté heslo

Nemáte účet? Registrujte se

Vytvořit nový účet uLékaře.cz

Připojte se do komunity uLékaře.cz a získejte přístup k historii všech svých dotazů a odpovědí.
Již máte účet? Přihlaste se zde

Máte Facebook? Ušetřete si čas a jednoduše se přihlaste skrz něj.

Přihlásit se přes Facebook
Právní prohlášení

1. Obecná ustanovení

1.1. Užíváním služeb projektu uLékaře.cz zejména prostřednictvím internetových stránek, mobilní aplikace a profilů na sociálních sítí provozovaných společnosti uLékaře.cz, uzavíráte Dohodu o užívání služeb projektu (dále jen „dohoda“) se společností uLékaře.cz, s.r.o., IČO 05341051 se sídlem Praha 2, Šafaříkova 201/17, PSČ 120 00, zapsána v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 262183. 
1.2. Za jakoukoliv škodu vzniklou užíváním výše uvedených služeb projektu uLékaře.cz vám či třetí osobě v důsledku porušení takovéto dohody, nenese uLékaře.cz, s.r.o. odpovědnost a vy jste povinni nahradit nárokující straně škodu v plném rozsahu a výši. Společnost uLékaře.cz, s.r.o. nenese žádnou odpovědnost za špatné použití či interpretaci zde prezentovaných informací.

2. Obsah a charakter stránek

2.1. Obsahem stránek jsou informace určené pro širokou veřejnost, není-li uvedeno jinak. Obsahem stránek jsou zejména odborné články, informace o odborných akcích a odkazy na jiné odborné stránky či organizace. 
2.2. Stránka je databází podle § 88 zákona 121/2000 Sb. o právu autorském. Veškeré nakládání s autorskými právy se řídí tímto zákonem. Autorská práva k informacím a článkům náležejí jejich autorům či vykonavatelům takovýchto autorských práv a zřizovateli databáze podle zákona.
2.3. Reklamní informace v jakýchkoliv zákonných formách jsou viditelně odlišeny od nereklamního obsahu stránek a jsou plně v souladu se zákonem 138/2002 Sb. o regulaci reklamy v platném znění.
2.4. Internetové stránky obsahují i odkazy na odborné internetové stránky jiných zřizovatelů. Společnost uLékaře.cz, s.r.o. v žádném rozsahu neručí za obsah takovýchto odkazovaných stránek.
2.5. Veškerý obsah stránek, stejně jako design a informační systém, je zaštítěn společností uLékaře.cz, s.r.o., která jako jediná ručí za správnost a relevanci poskytovaných informací. 

3. Lékařská poradna

3.1. Součástí projektu uLékaře.cz je i Poradna lékaře. Poradna v žádném případě nenahrazuje lékařskou péči, spíše slouží jako alternativní a nezávazný zdroj informací. Uživatelům se důrazně doporučuje vyhledat vedle použití Poradny i odbornou péči, která je schopna díky bezprostřednímu kontaktu s pacientem mnohem účinněji diagnostikovat a pomoci. Provozovatel těchto internetových stránek upozorňuje, že nenese žádnou odpovědnost ze škody na zdraví uživatele či třetích osob vyplývajících z použití Poradny.
3.2. Dotazy posílané do Poradny slouží také jako informační zdroj pro uživatele se stejnými obtížemi. Z tohoto důvodu si Provozovatel vyhrazuje právo zveřejňovat veškeré dotazy adresované lékařům prostřednictvím Poradny. Provozovatel proto žádá uživatele, aby v dotazech poskytovali jen takové informace, které mohou být veřejné, vyvarovali se zejména informací, které by mohly konkretizovat osobu tazatele. Prosbám o nezveřejnění dotazu nemůže tedy provozovatel internetových stránek vyhovět.
3.3. Dotazy jsou zobrazovány anonymně (v poradně se zobrazuje pouze křestní jméno uživatele) a dodržují zásady ochrany osobních údajů.
3.4. Uživatelé poradny mají garantováno, že odpověď na dotaz dostanou do uvedené doby daného tarifu, která se vztahuje k pracovní době lékařů, tj. v pracovní dny od 07:00 do 20:00 hodin. Pokud provozovatel nedodrží tuto lhůtu, případně dojde k technickému problému či dotaz nebude vyřízen vůbec, poskytne provozovatel uživateli možnost jeden či více dotazů položit zdarma.
3.5. Uživatel může komunikovat s lékařem pouze prostřednictvím internetové poradny www.ulekare.cz. Jakýkoliv jiný způsob komunikace s našimi lékaři z poradny je zakázán.

4. Objednání k lékaři

4.1. Součástí projektu uLékaře.cz je možnost objednat se do zdravotnického zařízení, se kterým má Provozovatel uzavřenou smlouvu o spolupráci. Zdravotnická zařízení po převzetí informací o uživatelovi komunikují přímo s uživatelem, první kontakt uživatele se zdravotnickým zařízením ale vždy zařizuje Provozovatel.

5. Důležitá upozornění

5.1. Upozorňujeme, že tyto internetové stránky působí pouze jako informační zdroj. V žádném případě nenahrazují lékařskou či jinou odbornou péči!
5.2. Poradna kvůli velmi omezeným diagnostickým možnostem v žádném případě nenahrazuje standardní lékařskou péči, působí pouze jako zdroj informací a osvěta pro dotazující.

6. Další ujednání

6.1. V případech, kdy jste ve vztahu ke společnosti uLékaře.cz, s.r.o. spotřebitelem a vznikne spotřebitelský spor, který se nepodaří vyřešit vzájemnou dohodou, můžete, jste-li v postavení spotřebitele, podat návrh na mimosoudní řešení spotřebitelského sporu České obchodní inspekci (Ústřední inspektorát – oddělení ADR, sídlem Štěpánská 15, 120 00 Praha 2, e-mail: adr@coi.cz, web: adr.coi.cz). V těchto případech také můžete (jste-li v postavení spotřebitele) využít platformu pro řešení spotřebitelských sporů online, která je zřízena Evropskou komisí a je dostupná na internetové adrese: http://ec.europa.eu/consumers/odr/.
6.2. Užíváním stránek www.ulekare.cz a udělením souhlasu se zpracováním osobních údajů uLékaře.cz udělujete uLékaře.cz, s.r.o. v souladu s ustanoveními zák. č. 480/2004 Sb., o některých službách informační společnosti, ve znění pozdějších předpisů, souhlas se zasíláním informačních e-mailů a/nebo e-mailového zpravodaje uLékaře.cz a/nebo e-mailů o novinkách týkajících se jiných služeb poskytovaných uLékaře.cz, s.r.o. a/nebo o produktech třetích osob. Svůj souhlas se zasíláním e-mailového zpravodaje můžete kdykoliv odvolat přímo prostřednictvím obdrženého e-mailu nebo po přihlášení ve Vašem uživatelském profilu. 

7. Závěrečná ustanovení

7.1. Společnost uLékaře.cz, s.r.o. si vyhrazuje právo na změnu obsahu a přístupu ke stránkám. K plánovaným zásadním změnám obsahu stránek a ke změnám jejich užívání bude vždy připojeno datum změny.

Poslední aktualizace: 06. 03. 2018
 

Zpracování osobních údajů

Souhlasím, aby společnost uLékaře.cz, s.r.o., se sídlem Šafaříkova 201/17, 120 00 Praha 5, IČO 05341051 (dále jen „Společnost“), zpracovávala mé osobní údaje pro účely mé registrace a využití služeb v rámci projektu uLékaře.cz, který je tvořen zejména specializovanými internetovými stránkami, mobilními aplikacemi a profily na sociálních sítích (dále jen “projekt uLékaře.cz”). Projekt uLékaře.cz je provozovaný Společností v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů (dále jen „zákon o ochraně osobních údajů“) ve znění pozdějších předpisů a v souladu s nařízením č. 2016/679 Evropského parlamentu a Rady EU o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů (dále jen „obecné nařízení o ochraně osobních údajů“). Souhlas se zpracováním dávám maximálně na období 10 let od mé poslední aktivity nebo do odvolání tohoto mého souhlasu.  

Současně souhlasím, aby Společnost zpracovávala mé osobní údaje zvláštní kategorie, konkrétně pak o mém zdravotním stavu, a to za účelem:

 • vypracování odpovědi odborníka v rámci projektu uLékaře.cz, a/nebo
 • předání vhodnému zdravotnickému zařízením za účelem dalších konzultací či spolupráce ve věci mého zdravotnického stavu.

Výslovně tedy souhlasím, aby Společnost mnou poskytnuté osobní údaje, a to jak jmenné a adresné, tak osobní údaje zvláštní kategorie týkající se mého zdravotního stavu, zpracovávala a dále poskytla spolupracujícím zdravotnickým zařízením, se kterými má Společnost uzavřená zvláštní ujednání o zárukách při zpracování osobních údajů a zvláštní kategorie osobních údajů. Aktuální seznam spolupracujících zdravotnických zařízení shledávám v rámci uvedeného hyperlinku.

Dále souhlasím, aby Společnost mnou poskytnuté osobní údaje, a to jak jmenné a adresné, tak osobní údaje zvláštní kategorie týkající se mého zdravotního stavu, zpracovávala a dále poskytla spolupracujícím odborníkům, kteří se budou zabývat mými dotazy v rámci poradny projektu uLékaře.cz na základě mého výslovného požadavku.

Potvrzuji, že jsem obeznámen se svými právy související se zpracováním dle výše zmíněných právních předpisů, a to jak ve vztahu k osobním údajům, tak i ke zvláštní kategorii osobních údajů, zejména pak:

 • s právem na přístup ke svým osobním údajům, jejich opravu nebo jejich výmaz, popřípadě s omezením zpracování; 
 • s právem vznést námitku proti zpracování;
 • s právem na přenositelnost údajů ve strukturovaném, běžně používaném a strojově čitelném formátu;
 • s právem kdykoliv souhlas se zpracováním odvolat;
 • a s právem podat stížnost u dozorového úřadu, kterým je Úřad pro ochranu osobních údajů. 

Současně potvrzuji, že jsem obeznámen se způsobem nakládání s mými osobními údaji a jejich zpracováním vč. zvláštní kategorie osobních údajů, zejména že:

 • mé osobní údaje jsou zpracovány pouze v rozsahu, ve kterém byly mnou poskytnuty a pouze pro shora uvedené účely;
 • Společnost provádí s mými údaji následující úkony: ukládá je do databáze uživatelů, upravuje je v případě, že je doplním nebo se dožádám úpravy, vyhledává je v rámci své databáze, třídí je dle jednotlivých kritérií pro dotazy poradny a likviduje je po uplynutí shora uvedené lhůty pro zpracování nebo po odvolání mého souhlasu.
 • mé údaje Společnost poskytuje zpracovatelům z řad zdravotnických zařízení nebo odborníkům zpracovávajícím mé výslovně položené dotazy. 

Současně beru na vědomí, že se v případě jakýchkoliv dotazů ohledně zpracování mých osobních údajů nebo v případě uplatnění výše uvedených práv mohu obrátit na pověřence pro ochranu osobních údajů Společnosti, kontakt http://www.stankovapartneri.cz/dpo/, nebo po další komunikaci ohledně mých osobních údajů, příp. odvolání souhlasu s jejich zpracováním mohu také využít adresu osobniudaje@ulekare.cz.

Potvrzuji, že tímto dávám Společnosti výslovný souhlas a zákonný důvod pro zpracování mých osobních údajů vč. zvláštní kategorie údajů v souladu se zněním zákona o ochraně osobních údajů a obecným nařízením o ochraně osobních údajů.


Pravní prohlášení

Zasílání informačních emailů

Uděluji společnosti uLékaře.cz, s.r.o., v souladu s ustanoveními zák. č. 480/2004 Sb., o některých službách informační společnosti, ve znění pozdějších předpisů, souhlas se zasíláním e-mailového zpravodaje uLékaře.cz s novinkami týkajících se služeb poskytovaných uLékaře.cz, s.r.o. anebo o produktech třetích osob. Svůj souhlas se zasíláním e-mailového zpravodaje můžu kdykoliv odvolat přímo prostřednictvím obdrženého e-mailu, po přihlášení v mém uživatelském profilu nebo zasláním požadavku na osobniudaje@ulekare.cz.
 

Souhlas se zpracováním osobních údajů vč. údajů zvláštní kategorie

Zapomenuté heslo

Zadejte e-mailovou adresu se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Chcete se přihlásit? Přihlaste se zde
Nemáte účet? Registrujte se

Sport je zátěží pro tělo i psychiku. Jak se dostat zpátky do formy?

Homeopatie MUDr. Jaroslav Čupera 5.8.2016
redakce uLékaře

Přiměřený pohyb je nezbytnou složkou zdravého životního stylu. Nicméně i dlouhodobě a dobře provozovaný sport s sebou může přinést určité problémy, o nárazové a nadměrné zátěži rekreačních sportovců nemluvě. Většinu potíží lze naštěstí vyřešit díky homeopatikům.

Homeopatii v rámci tréninkové přípravy či při léčbě nejrůznějších poranění využívají i mnozí špičkoví sportovci. Příkladem může být fotbalový tým Německa, sprinter Usain Bolt, fotbalista David Beckham či slovenská tenistka Dominika Cibulková. Na homeopatické léčbě si cení rychlost zhojení poranění a zkrácení rekonvalescence. Důležité pro vrcholové sportovce je však především to, že se nejedná o chemické léky ani látky zakázané či dopingové.

Analgetika mají svá minus

Každý sport občas bolí, ať již v rámci různých úrazů, či vlivem tréninkového přetížení. Jako nejjednodušší pomoc se nabízí překlenout toto těžší období nějakým analgetikem a pokračovat v přípravě. Tyto léky samozřejmě zajistí zmírnění bolestí, ale pak třeba sportovec nemůže upravit nějaký špatný pohybový stereotyp či zavčasu zvolnit tempo. Mikrotraumata vznikající při nevhodném pohybu se nerozpoznají, kumulují se a nakonec může dojít k závažnému poškození zdraví. Kromě toho léky na bolest překyselují organismus; chronickým překyselením se u intenzivně trénujících jedinců například zvyšuje riziko osteoporózy a únavových zlomenin. Vše se může ještě komplikovat dehydratací. Při sportu je její určitý stupeň (a zahuštění krve) ve své podstatě běžný, i když samozřejmě přechodně. Může ale dojít k tomu, že se koncentrace chemických léků v krvi dostane na vyšší hodnoty, než je běžné v nezátěžovém stavu. Játra, ledviny, žaludek i střevo pak mohou být vinou nedostatku tekutin vystaveny v podstatě toxickým koncentracím se všemi nežádoucími účinky.

Základní homeopatická „čtyřka“ pro sportovce

Arnica montana 9CH je jednak lék všech možných úrazů, ale je to i preparát pomáhající při přetížení, zejména svalové tkáně. Kromě toho příznivě působí na srdce. Konkrétně v případech, kdy má sportovec po dlouhodobých intenzivních výkonech pocity tlaku na hrudi a dojem jakoby příliš velkého srdce. Stav může být doprovázený i extrasystolami. Ideální je, když se podá jedna dávka 5 granulí před tréninkem či sportovním výkonem, během něj se užívá v pitném režimu a poté se zopakuje další dávka 5 granulí. Výrazně se tak zlepšuje regenerace svalů i spánek, který neruší rozbolavělé tělo. Lék má též příznivý vliv na psychiku. Dá se použít i při poúrazové stresové poruše a samozřejmě jako základní přípravek při případných operacích.

Ruta graveolens 9CH zabírá na akutní stadia výronů, dislokací a zánětů šlach. Jde tedy o základní lék na přetažené klouby, natržené šlachy či poranění okostice (například holeň u fotbalistů). Má obzvláště příznivý dopad na šlachy flexorů (ohybačů), zápěstí a kotníků. Je to nezbytný pomocník především pro méně trénované sportovce.

Rhus toxicodendron 9CH je lék na bolavé svaly po příliš namáhavém cvičení. Řeší ztuhlost svalů z přetížení, ve kterých se mohou objevovat i drobné záškuby. Pomáhá při bolestech především dolní části zad, třeba po zdvihání velmi těžkých břemen. Jde o neocenitelný přípravek na následky vymknutí a poranění kloubů, velmi potřebný je též v rámci rehabilitace. Hodí se tehdy, když se bolest horší chladem a vlhkem. Nejtěžší bývá první pohyb, po rozhýbání se stav částečně zlepší. Pomáhá i teplo a masáže.

China rubra 5CH je preparát vhodný v případech únavy vyplývající z dehydratace. Zlepšuje regeneraci po každém sportovním výkonu, který je spojen s velkou ztrátou vody pocením. Je vhodné podat jednorázově 5 granulí po každém intenzivním tréninku spolu s dostatečným množstvím vhodných tekutin.

Proč nás trápí křeče  

S křečemi se setkal téměř každý sportovec a u řady z nich tento problém nejednou zhatil šance na dobré umístění. Boj s křečemi musí být komplexní, podpořit ho mohou i homeopatika. Svalová křeč je dlouhodobý a nadměrný stah svalového vlákna, což je samozřejmě bolestivé. Může postihnout jak svaly kosterní, tak i tzv. hladké, například ve střevě. Je to děj reflexní, vůlí neovlivnitelný, který je dán nadměrnou dráždivostí nervů. Příčin nepřiměřené dráždivosti nervů, a tím pádem i křečí může být u sportovců více. Jednak nerovnováha minerálů v krvi, ale také vyčerpání energetických zásob v buňce či nedostatek některých vitamínů. Může jít i o přetížení svalů, proto je důležitá správná regenerace po každém větším výkonu. Co pomáhá v rámci první pomoci?

 • V akutním stadiu křečí je vhodné svaly zahřát a protáhnout.
 • Masáž může v této situaci spíše uškodit.
 • Doporučují se rychle doplnit ionty.
 • Není-li k dispozici speciální iontový nápoj, postačí i obyčejná kuchyňská sůl a voda.

Co zařadit do prevence

Svaly je před výkonem vhodné zahřát a protáhnout. Dodržujte pitný režim s dostatkem iontů, především magnezia. Magnezium přispívá k uvolnění svalových vláken. Ztráty tohoto prvku jsou při sportovní aktivitě výrazně zvýšené. Jednak vinou většího pocení, ale také v důsledku námahy či hladovění hladina magnezia v krvi klesá. Sportovci by tedy měli dbát na dostatečný přísun nejen hořčíku, ale i vápníku, zinku a vitamínů – především B6 a E. A jak mohou pomoci homeopatika? 

Cuprum metallicum 9CH je hlavním a všeobecným lékem proti křečím chodidel a lýtek šířícím se od prstů směrem nahoru. Stah je velice bolestivý. Přípravek pomáhá nejen sportovcům, ale i v případě nočních křečí u starších lidí.

Magnesia phosphorica 9CH zabírá na křeče především z dlouhé námahy, které doprovází i svalový třes. Bolesti se v těchto případech lepší teplem a tlakem.

Arnica montana 9CH je preparátem na potíže z přetížení spojené s pocity rozbitosti ve svalech.

Nux vomica 9CH pomáhá při křečích, jejichž původcem jsou již prvotně zatuhlé svaly, které mohou mít i kontraktury. Pomůže nejlépe u lidí, kteří se sportu věnují spíše nárazově a jinak mají sedavé zaměstnání. Navíc si rádi dopřejí kávu, cigaretu či skleničku alkoholu.

Causticum 9CH je vhodné na křeče, které postihují zatuhlé a bolavé svaly a jsou spojeny s pocity zkrácených šlach. Problémy se horší v chladu a při suchém počasí, naopak se zlepšují teplem a vlhkem. Postižený může navíc trpět v nočních hodinách syndromem neklidných nohou.

Ignatia amara 15CH je lékem na křeče způsobené emočními problémy, například při neshodách s trenéry či kolegy v týmu.

Calcarea carbonica 15CH řeší křeče z námahy a chladného prostředí. Nejlépe funguje u obézních sportovců se slabým svalstvem, kteří se velmi snadno unaví.

Vhodný lék či léky podáváme v akutním stavu i v 15minutových intervalech. Se zlepšením prodlužujeme dobu mezi podáním.  

Zažeňte předstartovní kolaps

Napětí ze závodů, spousty diváků, soupeři, kteří srší energií, časový stres a mnoho dalších faktorů. Atmosféra, kterou sportovci důvěrně znají. Udržet v této situaci „nervy na uzdě“, soustředit se jen na sebe a věřit ve své schopnosti je mnohdy obtížné. Jedním z osvědčených přípravků, které v této situaci mohou pomoci, je Gelsemium sempervirens 15CH. Je to známý lék na trému, ale zabírá i u sportovců, kteří jsou jakoby paralyzováni stresem z nadcházejícího závodu. Mají pocit, že svaly jsou těžké, unavené a skoro se nemohou pohnout. Myšlení je otupělé, převládá neschopnost se soustředit na očekávaný závod. Trenérům může takový jedinec připadat ospalý a roztřesený. Ideální dávka léku je 1–2× 5 granulí krátce před startem.

 

Autor článku: MUDr. Jaroslav Čupera Lékař se věnuje intenzivní medícíně a homeopatii.
Je členem Rady Homeopatické lékařské asociace, o.s.
Aktuálně působí v AGNI centru v Rosicích u Brna
Líbil se vám článek? +1 ANO NE
Inzerce

Poradna uLékaře.cz

Poraďte se s lékařem

Rychlá odpověď
již do 6 hodin

Zkušení lékaři odpovídají
na vaše dotazy

Cena již
od 99 Kč

Zjistit, jak funguje poradna

Související články

Kdy zpět ke sportu? Průvodce délkou hojení nejčastějších úrazů

K létu a dovoleným patří pohyb v přírodě a sportovní aktivity. Ty jsou však...

Chcete se dostat do formy, ale trápí vás klouby? Zkuste běžky!

Kdo považuje běh na lyžích za sport vhodný jen pro seniory, je na velkém omylu....

Jarní sportování: dejte tělu čas dostat se do formy

První sluníčko spoustu lidí zláká k různým pohybovým aktivitám. Kromě radosti...

Poškozují vytrvalostní sporty průdušky?

Sportem ku zdraví. Otázkou však zůstává, zda to platí za všech okolností. Námahou...

Chřipka a sport

Pravidelný pohyb obecně pomáhá zvyšovat odolnost proti chřipce. Ani trénovaný...

Zlepšete revma sportem: tanec

Jednou z nejpříjemnějších forem pohybu je tanec. Že jste na diskotéku staří,...

Může sport utlumit sexuální touhu?

Může mít silový nebo vytrvalostní sport vliv na sexuální aktivitu, případně...

Konec výmluv, proč nemůžete sportovat. Tělo vám poděkuje

Sport je neodmyslitelnou součástí lidské kultury. Možnosti pohybových aktivit...

Sport skutečně pro všechny

O prospěšnosti sportu jistě nikdo nepochybuje. Co platí o zdravých lidech, platí...

I sport může mít vliv na plodnost!

Sportem k trvalé invaliditě? Rozhodně ne! Cvičení je totiž dobré pro fyzické...

Doporučujeme

Čtěte více

Spojte si aplikaci očních kapek s určitou denní činností – nebudete pak na lék zapomínat

Víte, jaký je jeden z nejčastějších a zároveň nejbanálnějších důvodů, proč léčba...

Spokojený sexuální život zvyšuje bezpečnost silničního provozu

Spokojený sexuální život má přiznivý vliv na naši psychiku. Vědci zkoumali vliv...

Společně proti závislosti: pochopení a podporu nabízejí svépomocné skupiny

Součástí léčby závislosti je i takzvané doléčování. Jde o aktivity, které závislým...

Spoléhat na to, že dítě malého vzrůstu se "samo vytáhne", se nemusí vyplatit

Máte pocit, že vaše ratolest roste nějak pomalu a nedosahuje takové výšky, jaké...

Spolehlivě rozpoznat zánět spojivek se vyplatí

Červené a suché oči způsobené dlouhou prací na počítači bychom jako zánět spojivek...

Spolehlivost LH testů

Běžnou metodou vyšetření koncentrace luteinizačního hormonu (LH) je v současnosti...

Spolkněte kameru

Jednoduché nahlédnutí do zákoutí lidského těla a diagnostika nebo léčba pomocí...

Spolupracujte při léčbě, strávíte méně času v nemocnici

Přijde vám podivné, že pacient, který cílenou léčbu střevních zánětů (SZ) přesně...

Spontánní krvácení: ničí svaly více, než se dosud zdálo

U hemofiliků s těžkou formou nemoci dochází následkem poruchy krevní srážlivosti...

Sport a gynekologický zánět – ošidná kombinace

Pravidelný pohyb je velmi prospěšný pro zdraví a posiluje naši obranyschopnost....

Sport malým hemofilikům dovolte, ale ne ten rizikový

Dlouho platila zásada, že by se lidé s poruchou krevní srážlivosti měli veškeré...

Sport skutečně pro všechny

O prospěšnosti sportu jistě nikdo nepochybuje. Co platí o zdravých lidech, platí...

Sport v těhotenství: za určitých podmínek rozhodně ano!

<p>Sport v těhotenství přináší určitá rizika, ale také mnoho výhod. Jaké zásady...

Sportem ku zdraví: co (ne)dělat, aby to tak opravdu bylo

Letní prázdniny začaly a s nimi nastalo i období výletů a sportovních aktivit....

Sportem ku zdraví… ale s rozumem!

Touha po zdraví, boj s nadbytečnými kilogramy a lákavá představa štíhlého těla...

Sportování pro každého… alergika

Pokud trpíte sezonními alergiemi či sennou rýmou, pak pro vás mohou být venkovní...

Sportovat lze i ve vysokém věku aneb Ani stovka nic neznamená

Když se řekne sportovec či sportovkyně, většina lidí si představí mladé lidi...

Sportovat můžete i s revmatickou chorobou – základem je kvalitní výbava

Zimní aktivity obecně patří k těm nejnebezpečnějším. Důležité je proto kvalitní...

Sportovci trpí alergií častěji než ostatní

Příznaky jako škrábání v krku nebo rýma byly u atletů a dalších sportovců většinou...

Sportovní činnosti doporučované u astmatiků

Stanovení diagnózy astmatu rozhodně pro pacienta neznamená konec pohybových...